Blog

Królowa Elżbieta II - największa miłośniczka broszek

Królowa Elżbieta II - największa miłośniczka broszek

Królowa Elżbieta II, najbardziej rozpoznawalna głowa państwa, jest nie tylko symbolem stabilności i kontynuacji władzy, lecz także ikoną stylu. Jej miłość do broszek jest powszechnie znana i doceniana przez wielbicieli mody na całym świecie. Z jakich powodów monarchini tak często je wybierała? Jak znaleźć odpowiednią broszkę dla siebie?

Czytaj więcej

4 zalety guzików obciąganych

4 zalety guzików obciąganych

Guziki są często wykorzystywane nie tylko do ozdabiania ubrań, lecz także w branży tapicerskiej i kuśnierskiej. Zainteresowaniem cieszą się warianty obciągane, ponieważ oferują wiele zalet w porównaniu z innymi rodzajami guzików, takimi jak metalowe czy plastikowe. Z jakich powodów warto sięgnąć po akcesoria mające tkaniny? Jakie zalety one mają? Odpowiadamy!

Czytaj więcej

Ozdobna klamra. Hit czy kit?

Ozdobna klamra. Hit czy kit?

Niezależnie od tego, czy tworzymy stylizację na co dzień, czy też na wyjątkową okazję, chcemy doskonale się prezentować. Pomóc mogą w tym nie tylko odpowiednio dobrane ubrania, lecz także akcesoria. Wśród nich warto uwzględnić pasek z ozdobną klamrą, która nadal nie wychodzi z mody. Dlaczego jest tak dobrym dodatkiem do licznych outfitów? Na co zwrócić uwagę wybierając wariant dla siebie?

Czytaj więcej

5 cech dobrej hurtowni pasmanteryjnej

5 cech dobrej hurtowni pasmanteryjnej

Obecnie na rynku jest wiele hurtowni pasmanteryjnych. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie z nich są sobie równe. Poszukując odpowiedniego dostawcy produktów do swojego sklepu lub zakładu produkcyjnego, warto sprawdzić, czy wybrana firma wyróżnia się kilkoma cechami świadczącymi o profesjonalizmie. Przedstawiamy najważniejsze z nich.

Czytaj więcej

Czym charakteryzuje się guma tkana?

Czym charakteryzuje się guma tkana?

Guma tkana ze względu na swoje właściwości znajduje zastosowanie w wielu branżach. Jest ona wykorzystywana nie tylko w branży odzieżowej, skórzanej, lecz także meblarskiej, kaletniczej oraz obuwniczej. To funkcjonalny produkt, który świetnie sprawdza się, jako ozdoba np. na ubraniach w postaci taśm. Z jakich powodów guma tkana jest tak chętnie wykorzystywana? Co warto o niej wiedzieć?

Czytaj więcej

Jakie aplikacje odzieżowe wyróżniamy?

Jakie aplikacje odzieżowe wyróżniamy?

Aplikacje to niewielkie elementy tekstylne przeznaczone do trwałego łączenia z odzieżą, które mogą służyć do różnych celów. Nie tylko pozwalają na szybkie i efektowne odświeżenie posiadanych ubrań, ale stanowią też doskonałe uzupełnienie tych zupełnie nowych, lecz na pierwszy rzut oka zbyt nudnych i powtarzalnych. Nawet niewielki detal potrafi zmienić całą stylizację nie do poznania, dlatego też w krawiectwie akcesoria odzieżowe są powszechnie wykorzystywane przy odświeżaniu różnych części garderoby – począwszy od jeansów, szortów, bluz, kurtek czy koszulek aż po torby, worki i plecaki. Jakie aplikacje odzieżowe są poszukiwane przez klientów i co sprawia, że nie tracą na popularności? Odpowiemy w dalszej części wpisu.

Czytaj więcej